O autorovi aneb kdo je to ten Vládnemír

Jsem fotograf z Příbrami, z města s hornickou minulostí, ze kterého pocházela i ikona české fotografie František Drtikol. Svojí lásku k fotografii jsem začal rozvíjet v roce 2010. Byla to a stále je, cesta plná objevování tvůrčích možností, učení se nových věcí a rozvíjení potenciálu lidského vnímání.

Vyzkoušel jsem spoustu fotografických žánrů a moje srdce se našlo ve fotografii přírodních krás. Jsem krajinářský fotograf. Mimo to fotím i reportáže ze společenských, kulturních, sportovních a jiných akcí, architekturu, interiéry, produkty, lifestyle a reklamní promo fotografie.

Od roku 2014 působím na volné noze. Pro svou tvorbu používám fotografickou techniku značky Sony a vybavení značek Leofoto, Shimoda a VFFOTO. Mé fotografie využívá pro svoji propagaci například Město Příbram nebo Turistická oblast Brdy a Podbrdsko.

Vládnemír fotograf v horách na Madeiře

Rád svými fotografiemi předávám pocity a emoce, které zažívám když sedím na skále a pozoruji vycházející slunce nad údolím, když stojím u zurčícího potoka, kde voní spadané podzimní listí, když putuji tichou zasněženou krajinou, kde přes noc čaroval mráz.

Přijměte mé pozvání do mé online galerie

Veškeré fotografie a texty, na těchto webových stránkách, jsou mým autorským dílem a pokud je chcete použít, kontaktujte mne. © Vládnemír 2010–2023